• BIBLIOTEKA SZKOLNA CZYNNA

Poniedziałek :00 – 12:30
        Piątek 8:50 – 11.45
  • REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1.   Biblioteka szkolna udostępnia zbiory uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły w czasie określonym harmonogramem pracy biblioteki.

2.     Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.

3.     Z wypożyczalni mogą korzystać wszyscy uczniowie, którzy dobrze opanowali technikę czytania.

4. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na okres trzech tygodni. W wyjątkowych okolicznościach biblioteka może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczeń a także przedłużyć termin zwrotu wypożyczonych książek.

5.     Czytelnik może wypożyczać książki wyłącznie na swoje nazwisko.

6.     Książki, wypożyczonej na swoje nazwisko nie można przekazywać osobom trzecim.

7.     W bibliotece należy zachowywać się cicho i spokojnie, mówić szeptem i nie przeszkadzać innym.

8.     W bibliotece obowiązuje zakaz palenia tytoniu, spożywania posiłków i picia napojów.

9.      Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie, uszkodzenie lub poplamienie wypożyczonych książek.

10.    Czytelnik szanuje i dba o wypożyczone książki.

11.    Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę.

12.    Biblioteka udostępnia swe zbiory od września do końca maja każdego roku szkolnego.

13.    W miesiącu czerwcu należy zwrócić wszystkie wypożyczone książki.

REGULAMIN CZYTELNI

1.        Z czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie i nauczyciele oraz rodzice uczniów naszej szkoły zapisani do biblioteki.

2.        Do czytelni należy wchodzić spokojnie, z czystymi rękami i bez jedzenia.

3.        W czytelni można korzystać ze zbiorów wypożyczalni, czasopism
    i księgozbioru podręcznego.

4.        Czasopism nie można wynosić poza czytelnie.

5.        Czasopisma odkłada się na ustalone miejsce.

6.        W czytelni obowiązuje cisza.

7.        Osoby, które nie będą przestrzegały postanowień regulaminu, mogą zostać pozbawione prawa do korzystania z czytelni.