• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Nasza szkoła także przystąpiła do tego programu i na stronach internetowych naszej szkoły będziemy publikować fotografie ukazujące, jak innowacyjna jest nasza szkoła!

• WRZESIEŃ

Od nowego roku szkolnego uczniowie klasy V mieli okazję zapoznać się z klockami LEGO Education SPIKE Prime. Kolorowe klocki LEGO, proste oprogramowanie oraz intuicyjny język kodowania sprawiają, że dzieci aktywnie i chętnie uczestniczą w zajęciach.  Pierwsze próby konstruowania tańczących robotów, chwytaków  i sejfów uważamy za udane! Przed nami jeszcze wiele ciekawych, inspirujących i angażujących lekcji.

Lego Spike

• PAŹDZIERNIK

Chętni uczniowie klas 4-8 na zajęciach chóru korzystali z pomocy zakupionych w ramach Programu Laboratorium Przyszłości. Mikrofony kamera aparat bardzo się przydały do ćwiczenia śpiewu i recytacji na próbach przed akademiami.

• LISTOPAD

Sprzęt zakupiony do naszej szkoły w ramach Laboratoriów Przyszłości - inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest wykorzystywany również na lekcjach informatyki. Uczniowie klas7 i 8 tworzyli projekty halloweenowe, które były drukowane przy pomocy drukarki 3D.

• GRUDZIEŃ

Druk 3D cieszy się rosnącą popularnością. Uczniowie naszej szkoły również stawiali swoje pierwsze kroki w włączaniu się do tej technologii na zajęciach dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

Liczba tematów i projektów wykorzystujących druk 3D była różnorodna. Uczniowie zaczynając od projektowania pojedynczych przedmiotów codziennego użytku, zakończyli swoje działania na bardziej złożonych i skomplikowanych projektach, przedmiotach.

• STYCZEŃ

Projekty wydrukowane!

Styczeń i luty to miesiące, w których drukowaliśmy nasze projekty 3D.

• LUTY

Na lekcji fizyki uczniowie klasy ósmej badali napięcie ogniwa, baterii różnego typu oraz ziemniaka, jabłka, ogórka kiszonego, cytryny.

• MARZEC

Uczniowie młodszych klas również korzystają intensywnie ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Przy użyciu Robotów Photon uczą się nauki kodowania i podstaw programowania. Pracując z tymi zestawami uczniowie rozwijają swoje zdolności twórcze, tworzą algorytmy sztucznej inteligencji i uczą się o jej zastosowaniach w prawdziwym życiu.

• KWIECIEŃ

Roboty Photon. Pracując z tymi robotamiuczniowie rozwijają swoje zdolności twórcze, tworzą algorytmy sztucznej inteligencji i uczą się o jej zastosowaniach w prawdziwym życiu. Uczą się również programowania robota przy pomocy instrukcji w postaci symboli lub kolorowych bloczków (Photon Badge, Photon Blocks).

• MAJ

Aparat fotograficzny przydaje się w każdym momencie. Dzień mamy i nasza fotobudka.

• CZERWIEC

Bezprzewodowe mikrofony doskonale sprawdziły się podczas prezentacji umiejętności wokalnych naszych wychowanków, występujących podczas akademii zakończenia roku szkolnego 2022/2023